BICÍ

Lektor: Martin „Svobey“ Svoboda

Kurzy bicích nástrojů jsou vždy individuální, hodina trvá 45 minut, 1x týdně.

Vybavení  třídy:                                                                                                                                                                              SONOR  2000 s činely PAISTE 2002 a SABIAN PRO
Africké bubny Djembe, Cajon, ostatní  perkuse
Audio sluchátka, metronom a Mixpult MACKIE PRO 12FX, počítač HP ProBook

VÝUKA
Základem dobrého bubeníka je výborná technika, žánrová nezávislost a profesionální přístup jak k samotnému cvičení, tak i k hudebnímu výkonu při koncertech. Každému studentovi se snažím předávat pokuď možno co nejširší záběr bubenického umění od hudebního vzdělání, techniky hry, zápisu a čtení not, až po vnímání vlastní improvizace a rozvoje a realizace jeho vlastních hudebních projektů. Studentům občas připravím i aktivní workshop ve spolupráci s mými kolegy bubeníky, kteří extérně doplní celou moji výuku a podělí se se studentem o jejich zkušenosti a triky, které každý bubeník pěstuje dle vlastní fantazie.

Součástí celého studia bicích nástrojů jsou organizované koncerty Hudebního Institutu, kde má každý žák možnost společně s ostatními žáky jiných oddělení předvést svůj vlastní výkon v profesionálním prostředí  hudebních klubů jako je Jazz Tibet Club nebo Bounty Rock Café. Tyto koncerty jsou koncipované tak, aby student mohl ukázat nejen to co se naučil, ale i to co rád hraje či preferuje. Díky ostatním oddělením HI jako je studio zpěvu, klavíru, baskytary a kytary má každý žák možnost spolupráce na vlastních projektech s ostatními studenty.

LEKCE OBSAHUJÍ:

  1. Technika hry na malý buben a bicí soupravu
  2. Hra z notového zápisu
  3. Zápis domácích úkolů / rytmické etudy a paradidly
  4. Hra s nahrávkami / multižánrové zaměření
  5. Příprava na žákovský koncert HI
  6. Pravidelný Workshop / Independent Drummer
  7. Souhra bicích nástrojů ve skupině / Africké bunování aj.
  8. BE FLEXIBLE: Rock, Pop, Latin, Jazz, Metal, Reggae, World Music
  9. Základy hudební teorie a terminologie

Komentáře nejsou povoleny.